Praktycznie każda firma powinna mieć swój lokal. Ponieważ mała ilość firm może pozwolić sobie na kupno swojego lokalu, to najbardziej popularne jest wynajęcie lokalów na magazyny i biura. Jeżeli otwieramy firmę i rozpoczynamy szukanie odpowiedniego lokalu, to dobrze jest skorzystać z lokalnej pracy lub internetu.

W prasie bez kłopotów możemy wyszukać oferty takie jak nieruchomości września, które opublikowane są przez ludzi mających do wynajęcia lokale i biura. Można także użyć wyszukiwarki, wprowadzając frazę wynajem biur września dostaniemy spis firm mających komercyjne nieruchomości do wynajęcia. Dobrym wyjściem, szczególnie dla świeżo zakładanych firm, jest wynajem biura w jakimś biurowcu. Otrzymamy wówczas gotowe pomieszczenia, z całym potrzebnym wyposażeniem, i nie musimy się interesować administracją, naprawami i zarządzaniem wszystkiego, ponieważ to wszystko pilnuje za nas zarządca.

W części biurowców także lekarze mogą znaleźć lokale, gdy w ofercie pisze gabinety lekarskie września, to na pewno w tym budynku jest możliwość wynajęcia gabinetu na prywatny gabinet lekarski.