Od długiego czasu rodacy pracują w najróżniejszych państwach europejskich. Od momentu, gdy nasz kraj wszedł do Europejskiej Unii zagraniczna praca jest znacznie bardziej popularna, a rosnąca ilość pracowników musiała do swojej pracy dotrzeć. Z tego też powodu zaczęło działać sporo przewozowych firm, proponujących busy do Belgii, Niemiec, Holandii i pozostałych krajów europejskich. Bus jest najpopularniejszym środkiem na dojazd do miejscowości w innych krajach, a w licznych przypadkach także najbardziej opłacalnym. Zainteresowanie busami wynika z tego, iż one są niezwykle przyjazne dla pasażerów, i dopasowują do wymagań jadących.

Sporo busów jeździ systematycznie na tych samych drogach, lecz w sytuacji zamiany czasu wyjechania albo drogi przeważnie nie będzie żadnych kłopotów. Kiedy należy, to właściciel busa podwiezie pod mieszkanie, gdy nie będzie to wymagać zrobienia większej drogi, co przy autobusach lub podróży pociągiem jest niewykonalne. W dodatku wyjazd prywatnym busem przeważnie odbywa się bardzo wygodnie.

Dzisiaj takie busy to nowe, porządnie wykonane i pewne pojazdy, w jakich bez najmniejszych problemów możemy odpocząć wiele godzin. Dla dużej części pracowników będzie to niezwykle istotne, ponieważ w wielu przypadkach jadą do firmy na początku tygodnia i powrót mają przed weekendem. Gdyby musieliby jechać autem, to podróż taka mogłaby być niezwykle kłopotliwa, a tak starczy usiąść w busie i za parę godzin przybywa się na miejsce.