Bardzo ważną i problematyczną decyzją dla przyszłych nowożeńców, jest zaproszenie na wesele dzieci. Wiąże się to, z wieloma aspektami, takimi jak specjalne dla nich miejsce, atrakcje, posiłek. Wiele par decyduje się na imprezy bez dzieci, dążąc do efektu elegancji wydarzenia. Jednak obecność dzieci na weselu może wprowadzić rodzinną atmosferę i być dodatkowo ułatwieniem dla ich rodziców, którzy nie muszą martwić się o zapewnienie im opieki w domu.

Dobrymi stronami zaproszenia rodziców z dziećmi, jest niewątpliwie ich ochota do zabawy. Szybko poddają się muzyce i rozkosznie zapraszają dorosłych do tańca. Ich śmiech powoduje wiele radości. Dzieciaki, mają talent to wypadania przepięknie na zdjęciach, co na pewno urozmaici nasz późniejszy album z fotografiami. Z pewnością wprowadzą na nasze wesele żywiołowość i kreatywność. Dzieciaki są dużą częścią naszego życia i wiele osób, nie wyobraża sobie swojego wielkiego dnia bez ukochanej chrześnicy, siostry czy kuzynki.

Słabszymi stronami, tego pomysłu będzie niewątpliwie zapewnienie im odpowiedniej rozrywki. W przypadku maluchów, pomyśleć trzeba o dodatkowej sali czy miejscu, w którym mogły by przebywać, najlepiej nie tak głośnym jak centralny punkt wesela. Z biegiem czasu, dzieciaki robią się zmęczone, co może być problemem i powodem przerwania zabawy dla ich rodziców. Zdarzają się też nieprzewidziane wypadki i głośne krzyki, które mogą zakłócić naszą wymarzoną imprezę.

Decydując się na zaproszenie najmłodszych, mamy jednak wiele opcji ułatwiających nam dobra zabawę. Wiele sal weselnych, oferuje specjalne miejsce dla dzieci (przykładowe sale weselne znajdziesz na ModneWesele.com), gdzie mogą bezpiecznie bawić się i rozrabiać pod okiem wykwalifikowanego animatora. Zazwyczaj mamy możliwość ustawienia małych stołów dla troszkę starszych dzieci, gdzie mogą wspólnie cieszyć się naszym weselem i kosztować popularnych, lubianych dań, które można zamówić specjalnie dla nich. Pamiętajmy, że zaproszenie rodziców bez dzieci może być przez nich źle odebrane, dlatego warto jak najdokładniej przemyśleć tę delikatną kwestię.