Zaznacz stronę

Obecnie jest tyle różnych firm zajmujących się świadczeniem usług w zakresie SEO, że trudno rozeznać się, które z nich są dobre, a które słabe. Istotna rola, jaką pełni kreacja marketingu artykułami nie jest obecnie przez nikogo kwestionowana: dlatego zapotrzebowanie na nową, świeżą treść wzrasta bądź utrzymuje się na stałym wysokim poziomie. Coraz więcej firm w obliczu tych zmian w marketingu korzysta z usług serwisów SEO.

Celem tego artykułu jest pokazanie dlaczego zlecenie wykonania usług pozycjonerskich firmie SEO jest dobrym posunięciem oraz przedstawienie kilku wskazówek, które pomogą wybrać tą właściwą.

Jest niewiele technik marketingowych tak efektywnych jak content marketing. Największym wyzwaniem pozostaje znalezienie czasu na napisanie od 10 do 100 artykułów SEO, które sprawią, że nasza obecność w Internecie będzie zauważalna. Jeżeli weźmiesz jeszcze pod uwagę fakt, że pisanie może nie być Twoją najmocniejszą stroną, szybko zauważysz zalety jakie niesie za sobą outsourcing zadań, jakie muszą być wykonane, by zaspokoić Twoje potrzeby związane z marketingiem artykułowym. Możesz oszczędzić dosłownie wiele dziesiątek godzin dzięki powierzeniu określonych zadań profesjonalistom.

Pozostaje jednak kwestia tego jak znaleźć serwis zajmujący się świadczeniem usług SEO, który najlepiej spełni Twoje wymagania. Treść jaką zamieszczasz w internecie jest istotnym elementem kampanii marketingowej, chyba nie chcesz, by jej promocją zajął się jakiś amator. Podjęcie na tym polu nierozważnej decyzji może odbić się na kondycji Twojej firmy.

Twoje pole wyboru zwykle ograniczone jest do następujących kategorii:
1. Tani seocopywriter zza granicy – największą część tego rynku pracy tworzą pracownicy z Chin i Indii, a przeciętna cena za ich artykuł kształtuje się w granicach 9zł do 15zł. Te serwisy SEO dostarczają w szybkim czasie duże ilości materiałów, ale kosztem ich jakości. Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo w swoim własnym kraju, potrzebujesz treści, które jest dobrze napisana, niesie za sobą pożądaną informację i łatwo ją zrozumieć. Takich cech nie posiadają zwykle artykuły zamawiana u zagranicznych autorów. Zlecenie napisania artykułu obcokrajowcowi możesz umieścić w na międzynarodowym portalu, np. elance. com
2. Dobrze płatny freelancer – artykuły najlepszej jakości są zazwyczaj autorstwa działających na własną rękę freelancerów, ale ich koszta odpowiednio wzrastają do jakości świadczonych przez nich usług. Nie jest niczym niezwykłym spotkanie się w takim przypadku z cennikiem, w którym cena za artykuł mieści się w przedziale od 75zł do 150zł. Treść, jaką w ten sposób uzyskasz będzie przydatna w Twojej kampanii marketingowej, ale wraz z nią zmniejszą się szansę, że inwestycja zwróci się w przyszłości. W Polsce freelancerów odnajdziesz w serwisach takich jak np. zlecenia. przez. net.
3. Przeciętny serwis świadczący usługi SEO – w tej kategorii Twoja inwestycja okazać się może najbardziej opłacalną. Artykuły z tej kategorii kosztują od 10zł do 60zł w zależności od ich jakości. Firmy świadczące tego typu usługi zwykle prowadzone są przez copywritera, które ma dobre pojęcie o tym, czym się zajmuje. Różnorodność tekstów, jakie oferują oraz duża ich ilość dostępna na sprzedaż czynią firmy tego typu konkurencyjnymi. Na polskim gruncie zaliczyć możemy do nich np. textmarket. pl.

Oczywiście, jako użytkownik języka polskiego zależy Ci zapewne na pozyskaniu pracowników świadczących usługi w jego zakresie. Powinieneś zawężyć w takim wypadku poszukiwania do serwisów rodzimych jak wymienione dwa ostatnie powyżej, jeżeli jednak planujesz poszerzyć swoją działalność i rozpocząć ją za granicą, wtedy prowadzony przez Ciebie marketing będzie musiał odpowiednio zostać dostosowany do potrzeb zagranicznej klienteli. W takim wypadku skorzystaj z portali i firm zagranicznych, jak wymieniony elance. com.

Media Click

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 71 757 58 15
Tel. kom. 601 774 553
Więcej ciekawostek na www.mediaclick.pl.