W dużych miastach Polski takich jak Warszawa, Gdańsk czy też Poznań buduje się co raz więcej hoteli w tak zwanym systemie Condo. Polega to na tym, że inwestor indywidualny a raczej ich grupa buduje wraz z deweloperem hotel w takim systemie aby następnie czerpać profity z wynajmu apartamentów hotelowych. Bardzo często tego typu hotele są zlokalizowane w centrach miast oraz w pobliżu lotnisk a więc zapewniają całoroczne obłożenie pokoi hotelowych na bardzo dobrym poziomie które gwarantuje dosyć dobre zyski.

W przypadku wynajmu pokojów hotelowych w systemie Condo zysk inwestora indywidualnego który w raz z deweloperem budował taki hotel lub też nabył apartament już po jego wybudowaniu może wynosić w skali roku od sześciu do nawet ośmiu procent w skali roku. Jest to więc bardzo dobry zysk a jeśli porównamy go z oprocentowaniem lokat oraz z oprocentowaniem obligacji emitowanych przez Skarb Państwa to bardzo szybko dojdziemy do wniosku, że jest to niezwykle korzystny zwrot z kapitału. Po zakupie apartamentu w systemie Condo nasza rola ogranicza się już tylko i wyłącznie do pobierania zysków z hotelowego biznesu tak więc nie obchodzi nas już właściwie nic gdyż ze strony właściciela spółki budującej hotel pozostaje już kompleksowe zarządzanie nieruchomością oraz prowadzenie jej w taki sposób aby przyniosła możliwie jak największe zyski inwestorowi. Administrator jak najbardziej ma w tym interes gdyż on również jest udziałowcem tej spółki – tak więc z pewnością zrobi możliwie jak najwięcej aby spółka była w jak najlepszej kondycji finansowej.

Oczywiście od całego zarządzania nieruchomością spółka pobiera wynagrodzenie które jest procentem od naszego przychodu. W dużych miastach można już zaobserwować tendencje, że inwestorzy indywidualni wynajmujący na przykład mieszkania dla studentów co raz chętniej inwestują swoje środki w większe przedsięwzięcia typu właśnie branża hotelarska w systemie Condo gdyż na ich głowie pozostaje zdecydowanie mniej obowiązków przy bardzo podobnym a czasem nawet lepszym zwrocie z kapitału niż ma to miejsce w przypadku wynajmowania mieszkań studentom lub też młodym małżeństwom.