Połączyć karierę i prywatność można całkiem nieźle

Połączenie kariery oraz życia jest realne. O ile tylko tego chcemy, a pracodawca nam pomoże. Kariera i życie prywatne mogą iść w parze. Nowoczesne firmy zarządzają w taki sposób, aby pracownicy radzili sobie z takim połączeniem. I na tym polega mądre, nowoczesne zarządzanie. Gonienie pracownika do pracy przez kilkanaście godzin na dobę jest nieefektywne i nie przynosi pożądanych efektów. Pracownik powinien mieć czas na odpoczynek, sen oraz rodzinę czy hobby. Szczęśliwy pracownik chętniej i lepiej pracuje. Sprawdza się stare powiedzenie – z niewolnika nie ma pracownika.

shutterstock_84715165

Mądra firma dobrze układa zadania

Mądra firma zatrudnia tyle osób, ile jest potrzebnych do realizowania zadań. Nie wymaga od pracownika działania na dwóch etatach, daje mu odpowiednią ilość zadań, nie wymusza nadgodzin, inwestuje w jego rozwój. Chociaż brzmi to jak bajka, to takich firm jest całkiem sporo. Efektywne działanie jest racjonalne i sensowne, pozwala rozwijać się i znaleźć czas dla rodziny. Eksperci twierdzą, że warto organizować imprezy integracyjne, w których uczestniczy pracownik oraz jego rodzina. Takie spędzanie wolnego czasu nie może być cotygodniową regułą, ale raz na kilka miesięcy sprawdza się jak najlepiej.

Konkludując, praca i życie prywatne dają się pogodzić znakomicie. O ile tylko firma dba o osoby, które dla niej pracują. Jest to oczywista prawda, ale warto o niej pamiętać. Firmy, które źle traktują pracowników i wyzyskują ich, w ostatecznym rozrachunku tracą.