Dolny Śląsk jest krainą wyjątkową, na terenie której każdy miłośnik historii i pięknej architektury znajdzie dla siebie coś ciekawego. Wyjątkowe atrakcje czekają tu niemal na każdym kroku, przy czym dla poszukiwaczy przygód idealnym kierunkiem wyprawy będzie Wrocław Noclegi w tym mieście znajdziemy bez przeszkód, a świetna infrastruktura turystyczna ułatwi nam planowanie pobytu w tym miejscu.

Jeśli postanowimy skorzystać z takiej możliwości pobytu w stolicy regionu, szybko będziemy mogli się przekonać, jak wspaniałą krainą jest Dolny Śląsk. Zwiedzanie miasta, na terenie którego zachowało się tak wiele wspaniałych zabytków, każdemu z nas dostarczy wielu mocnych wrażeń. A jeśli wybierzemy się na rynek, ujrzymy piękne kamienice, z których tak dumny jest dziś cały Dolny Śląsk.

Szczególnie atrakcyjne są te zabytki, które znajdują się w części rynku najmniej zniszczonej przez wojnę. Zespół kamienic pierzei zachodniej może się zatem pochwalić kamienicami, które są oryginalnymi pamiątkami z dawnych czasów. Nie brak tu kamienic manierystycznych i renesansowych, które mogą oczarować nas swymi elewacjami i wspaniałą kolorystyką. Są to piękne przykłady miejskiej architektury i wyjątkowe atrakcje turystyczne, obok których nie można przejść obojętnie.

Trudno dziś wyobrazić sobie zwiedzania miasta bez wizyty przy kamienicy Pod Gryfami, która przyciąga uwagę swym renesansowym portalem. Zachwycają też kamienice Pod Złotym Słońcem oraz kamienica Siedmiu Elektorów. Są to wspaniałe perełki dawnej architektury, którym w czasie wycieczki po Wrocławiu warto się dokładniej przyjrzeć.