W czasie tak upalnego lata największym zainteresowaniem cieszyły się baseny ogrodowe. Nie były to jednak małe baseniki dla dzieci dmuchane, jednak solidne wielkie baseny ze specjalną pompką, filtrem do wody i schodkami. Takie baseny zwykle kosztują po kilka tysięcy złotych, ale widocznie nasze społeczeństwo musi się bogacić, skoro basenów nie było już nawet w magazynach, a na aukcjach internetowych można było zobaczyć tylko kilka używanych basenów. Tak samo było z klimatyzatorami i drogimi wiatrakami, choć Polacy nigdy nie podążyli za modą Amerykanów, którzy klimatyzatory mają w każdym pokoju w domu.

Być może skłania nas do tego zmieniający się klimat albo zwyczajne bogacenie się. Stać nas na coraz więcej rzeczy, a najlepiej widać to po samochodach i wakacjach. Dlaczego więc nie mielibyśmy kupować dla siebie rzeczy, o których wcześniej mogliśmy tylko pomyśleć? Kolejnym rarytasem są urządzenia spa, jak np. wanny z hydromasażem czy sauny fińskie. To koszt o wiele większy niż basen ogrodowy, jednak takie urządzenia zostają w domu na wiele lat.
Polacy chcą mieć swoje miejsce do odpoczynku po uciążliwej pracy, dlatego też nie oszczędzają pieniędzy na tego typu maszyny.

Również sporym zainteresowaniem cieszą się maszyny do ćwiczeń, jak np. bieżnia do biegania. Po intensywnym wysiłku warto odpocząć w spokojnym miejscu, dlatego też sauny fińskie są często kupowane przez rodaków. Jednym z powodów, dla których zaczynamy kupować coraz więcej, są ogólnodostępne kredyty bankowe, które dają nam możliwość zdobycia łatwej i szybkiej gotówki na zawołanie.