Zaznacz stronę

To, co nosisz, określa Twoje poczucie stylu. Przedstawia strukturę Twojego umysłu. Dlatego nie ma wątpliwości, że dana osoba powinna dokładnie przeanalizować akcesoria, które chce kupić dla siebie, ponieważ prawdopodobnie zostanie oceniony przez to, co nosi. I nie ma w tym nic złego – przecież między innymi po to kupujemy zegarek, aby ludzie na niego patrzyli i dokonywali (najlepiej pozytywnej) opini na temat naszej osoby.

Mężczyzna wygląda na niekompletnego, jeśli nie ma modnego, pasującego do jego osobowości zegarka. Może nawet zostać potraktowany jako osoba nie przywiązująca uwagi do czasu swojego i/lub innych. W związku z tym ważne jest, aby przeprowadzić prawidłową analizę i wybór zegarka na rękę. Szczególnie przy formalnych, często biznesowych okazjach. Stare polskie powiedzenie “jak Cię widzą, tak Cię piszą” idealnie oddaje znaczenie zegarka.

Twoje życie nadaje zegarkowi charakter

Każda osoba ma inny styl życia. Na ręku powinieneś nosić zegarek, który dopełni Twój wizerunek, upewni ludzi podczas określania jaką jesteś osobą. Niezręcznie będzie wyglądało noszenie zegarka, który nie pasuje do stylu Twojego życia. Inny zegarek dopuszcza się dla osoby aktywnej, uprawiającej sport niż dla człowieka, który większość czasu spędza w biurze i na spotkaniach biznesowych. Jeśli zwykle spędzasz wieczory w drogich restauracjach, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w zegarek wizytowy.

Zegarki droższe

Jeśli chcesz zegarek, który oznacza luksus i styl, możesz wybrać zegarek z platynową lub złotą bransoletką. Ponieważ złoto jest nie tylko drogie, ale również miękkie, może być łatwo zarysowane, preferowane jest noszenie go raczej na imprezy wieczorowe, a nie w ciągu dnia. Na zwykły wieczór można, choć nie trzeba, założyć luksusy zegarek; swobodny zegarek z paskiem z tkaniny, gumy lub skóry również może być odpowiednim wyborem.

Rozmiar Twojego zegarka

Kolejną rzeczą, o którą należy się martwić, jest odpowiedni rozmiar zegarka na rękę. Zegarki są dostępne w różnych rozmiarach – ważne jest, aby wybrać właściwy zgodnie z szerokością nadgarstka oraz osobowością użytkownika. Męskie zegarki są dostępne w średnicy 38 do 42 mm. Zegarki o dużej średnicy są oczywiście bardziej zauważalne. W przypadku odzieży wieczorowej mężczyźni mogą preferować zegarki o kształcie okrągłym lub kwadratowym. Zegarki z chronografem zazwyczaj wyświetlają okrągłe, podrzędne pokrętła. Szczególnie w przypadku zegarka z chronografem warto się zastanowić nad rozmiarem koperty – im większa, tym dodatkowe tarcze będą bardziej widoczne. Większość zegarków męskich ma okrągłe koperty.

Zegarki z kwadratową obudową są częściej używane w przypadku dużych i bardzo dużych zegarków męskich. Dają ogólnie ciężki i bogaty wygląd nadgarstka. Należy również odpowiednio dobrać kolor zegarka. Złoto i srebro zwykle nadają luksusowy wygląd, chociaż czarne i brązowe są także bardzo popularne – to raczej kolory pasujące do niemalże każdej kreacji. Dają one formalny i przyzwoity wygląd nadgarstka. Z mojej osobistej perspektywy należy unikać kolorowych zegarków – chyba, że na wakacje, luźne spotkania ze znajomymi czy inne nieformalne okazje.

Bądź świadomy tego, co zakładasz

Niektórzy mężczyźni noszą zegarki sportowe na wieczorne imprezy. Pasują idealnie, jeżeli wieczór jest związany ze sportem – w innym przypadku możesz je założyć wyłącznie, jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie. Grubasek w garniturze, który siłowni nie widział od ponad 20 lat raczej nie jest odpowiednim użytkownikiem sportowego zegarka.
Niektórzy ludzie są świadomi marki. Wiodący producenci męskich zegarków tacy Tag Heuer, Cartier, Mont Blanc, Giacomo Design zalewają rynek zegarków nowymi kolekcjami od czasu do czasu.

Ważne jest, aby wybrać zegarek, który jest aktualny pod względem mody i stylu. Kup zegarek, który pasuje do twoich wieczorowych stylizacji i pasuje do Twojej osobowości w taki sposób, aby mówił Twoim językiem.