Zaznacz stronę

Pozycjonowanie, do niedawno nikomu nie znana, dziś jest jednym z podstawowych czynności, które składają się na budowanie swojej pozycji na rynku. Internet bowiem urósł do bardzo znaczącego medium, i każdy musi się z tymi liczyć. Wedle najnowszych badań większość wolnego czasu Polacy spędzają… właśnie w Internecie. Nie telewizja, nie gry komputerowe, ale właśnie internet! Każda firma chcąca promować swoje produkty powinna wybrać Internet jako płaszczyzne działań marketingowych. 90% ruchu jest generowane poprzez wyszukiwarki internetowe.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie tego faktu. Po co wydawać miliony na mało skuteczne reklamy telewizyjne, skoro można trafić w dziesiątke poprzez wyszukiwarki? Najlepsze we wszystkim jest to, że nie musisz „zniżać” się do nachalnych reklam – każdy zainteresowany sam Cie znajdzie. Oczywiście, jak na każdego rodzaju płaszczyźnie rynku, mam do czynienia z wiecznie czujną konkurencją. W dzisiejszych czasach firmy pozycjonerskie prześcigają się w uzyskiwaniu jak najlepszych wyników dla swoich klientów – wojna w wyszukiwarkach więc trwa.

Przy wyborze dobrego pozycjonera zapoznaj się z jego metodami SEO. Zapytaj go o jego strategie – czy posiada dobre zaplecze, do jakich katalogów i precli dodaje wpisy itp. Szybko w ten sposób przeprowadzisz wstępną filtracje – oddzielimy dzieci od profesjonalistów. Koszt usługi SEO zależny jest od frazy, na którą chcemy się pokusić. Dla mało popularnych, lokalnych key’ów cena będzie proporcjonalnie niska. Jeśli chodzi o naprawdę popularne hasła, typu komputery czy zarabianie, koszt jest niezmiernie wielki. Ale na pewno się opłaca.