Posiadanie ładnej strony internetowej to zaledwie wierzchołek góry lodowej zwanej „skuteczny biznes internetowy”.  Pozycjonowanie strony pomoże Ci szybko pozyskać klientów, ale od razu trzeba zaznaczyć, że jest to bardzo czasochłonne zajęcie, które dodatkowo wiąże się z ryzykiem (źle przeprowadzone pozycjonowanie bardziej zaszkodzi niż pomoże).

Posiadając środki na pozycjonowanie można to zlecić firmie pozycjonerskiej i skupić się na innych drogach rozwoju firmy (np: marketing telefoniczny), a w przypadku braku środków należy poświęcić czas i samemu spróbować swoich sił w wojnie o wysoką pozycję na odpowiednie słowa kluczowe. Od razu trzeba zaznaczyć, że wyłącznie pozycjonowanie w Google zwiększy odpowiednio ruch na stronie, z racji na ilość użytkowników którzy korzystają z tej wyszukiwarki.

Następnie należy wybrać słowa kluczowe, które zapewnią Ci docelowy ruch na stronie. Pamiętaj, żeby prawidłowo określić słowa kluczowe, żeby nie okazało się że przyniosą one mały ruch kosztem dużej ilości czasu!Jest to zbyt rozległy temat żeby go tutaj opisać, ale w skrócie: postaraj się o unikalną, wartościową treść oraz występowanie słów kluczowych w treści. Nagłówek stopnia pierwszego

powinien zawierać najważniejsze i zarazem najtrudniejsze słowo kluczowe, a nie „witaj” czy „nazwa firmy”.

Zdobywaj linki wyłącznie z wartościowych i moderowanych stron. Polecam katalogi stron oparte na skrypcie SEOKatalog oraz precle stawiane na WordPress – koniecznie staranne moderowane, bo te publiczne to już nic nie warty śmietnik. Popatrz sobie wpierw jak wyglądają wpisy dodawane przez innych co znacznie ułatwi sprawę. Pamiętaj, że z początku nie warto szaleć! Powoli, systematycznie zwiększaj liczbę linków prowadzących do Twojego serwisu a z pewnością będzie to opłacalne. Jeśli jednak wolisz żeby firma pozycjonerska się tym zajęła, to wpisz przykładowo pozycjonowanie google w wyszukiwarce i złóż zapytanie do firm.