Muzeum Poczty i Telekomunikacji jest jedną z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Wrocław. To miejsce przyciąga ciekawymi wystawami oraz zabytkami, które pozwalają lepiej poznać nam dzieje poczty oraz tych urządzeń, dzięki którym komunikowanie się na odległość przestało być problemem. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego muzeum? Dlaczego warto odwiedzić to miejsce przynajmniej raz w życiu?

Muzeum Poczty i Telekomunikacji to przede wszystkim piękne zbiory. To jedyna placówka w Polsce, która skupia się na dziejach Poczty i upowszechnia wiedzę na jej temat. W swej obecnej formie muzeum rozpoczęło działalność w 1956 roku, wiadomo jednak, że jest ono spadkobierca placówki muzealnej działającej w Warszawie już w okresie międzywojennym. Warto podkreślić, że do 2003 roku filią wrocławskiego muzeum było Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, które obecnie jest jednym z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Dziś muzeum we Wrocławiu posiada około 70 tysięcy eksponatów, które dodatkowo uzupełnia cenna kolekcja filatelistyczna.

Ciekawie prezentuje się też gmach, w którym owa placówka muzealna została urządzona. Jej siedzibą jest dawny Urząd Czeków Pocztowych – potężny budynek z charakterystyczną wiążą, który znajduje się w pobliżu słynnej Panorami Racławickiej. Taka lokalizacja sprawia, że placówka ta na brak zwiedzających nie może narzekać, a turyści nie mają większych problemów z trafieniem na jej teren.

Wrocław to piękne miasto, a jego atrakcje turystyczne mogą oczarować każdego. W tym gronie muzea i galerie zajmują bardzo ważne miejsce, a Muzeum Poczty i Telekomunikacji może się pochwalić bardzo dobrą opinią i ogromnym uznaniem w oczach odwiedzających stolicę Dolnego Śląska turystów.